Персональна виставка.Баку

DSC_0425

Художниця зі Львова зачарувала Баку своїм проектом «Ритми світла»

У Баку, в центрі мистецтв Yeni Gallery представили проект української художниці Олени Шептицької зі Львова «Ритми світла», що приурочений до свята нового року в іранських і тюркських народів Новруз.Проект складається з авторського перформансу «Вогняне шоу» та експозиції психоделічних флюрних картин.На початку заходу Олена Шептицька представила на вулиці перед входом в галерею вогняне шоу. Вогонь для художниці – спосіб самовираження. Перформанс привернув увагу не тільки гостей виставки, а й перехожих, а також водіїв, які в цей момент проїжджали повз галерею.

У шоу Олена Шептицька використовувала не тільки технічно цікаві елементи, а й показові ризиковані трюки з вогнем – видування вогню, жонглювання.Після вогняного шоу глядачів запросили у галерею, аби вони мали змогу ознайомитись з ще однією гранню творчості Олени Шептицької. У неосвітленій залі галереї, практично в темряві, гості побачили полотна, що світяться. Унікальні об’єкти створені із спеціальних ниток, тканин і мальованих полотен, які занурюють просторову ілюзію і змінюють сприйняття.Виступаючи на відкритті експозиції, Олена Шептицька розповіла про психоделічне мистецтво.«Ми завжди біжимо, поспішаємо кудись. Поспішаємо і забуваємо про внутрішній світ, що у нас приховано всередині, в темряві. Але в темряві не морок, а світло! Мої роботи дають людям можливість перенестися в цю атмосферу. Це не просто картини на стінах – це інсталяція. Це те, що створює світ, який всім близький», – сказала вона.

Для створення картин художниця використала чотири кольори як символи чотирьох стихій Новруза, лінійні інсталяції – символ ритму як невід’ємної складової танцю, внутрішнього світла і магії.«На виставці представлено полотно, яке створене в Азербайджані, під натхненням від країни. Тоді я ще не знала про таке свято як Новруз. Але кольори, які я підбирала, виявилися дуже співзвучними з цим святом», – підкреслила Шептицька

http://zik.ua/ua/news/2015/03/30/hudozhnytsya_zi_lvova_zacharuvala_baku_svoim_proektom_rytmy_svitla_576701

http://ulu.az/ru/?p=123271